Aktuálně

úterý, 26. březen 2013 | 19:25

Velký knižní čtvrtek potřetí! Výběr toho nejlepšího letního čtení, které se před prázdninami chystá, bude připraven 13. června 2013 .

Velký knižní čtvrtek potřetí! Výběr toho nejlepšího letního čtení, které se před prázdninami chystá, bude připraven 13. června 2013 .

 

Na čtvrtek 13. června se letos můžou těšit všichni čeští čtenáři. V jeden den devět předních českých nakladatelů uvede na knižní trh dvanáct titulů pro prázdninové čtení. Hlavním posláním akce Velký knižní čtvrtek, kterou koordinuje knižní distribuce Kosmas, je upozornit čtenáře na kvalitní a zajímavé tituly, a vzbudit tak zájem o knihy a čtení jako takové. Akce se setkala v minulosti s velmi příznivými ohlasy mezi knihkupci, nakladateli i čtenáři. Letos přichází poprvé před letními prázdninami a přinese kolekci toho nejlepšího letního čtení. Další Velký knižní čtvrtek bude následovat v říjnu v podobném termínu jako jeho předchozí ročníky.

„Jsme potěšeni, že se nám podařilo během prvních dvou ročníků vzbudit takový zájem o tuto akci -  jak u čtenářů, tak i u knihkupců a nakladatelů.“, říká zástupce Kosmasu Jiří Michek.  „Proto jsme se rozhodli vyjít vstříc jejich podnětům a uspořádat tento rok Velké knižní čtvrtky dva. Jeden – dnes už tradiční - na podzim a jeden v první polovině roku, který čtenářům nabídne výběr kvalitního čtení na letošní léto pro děti i dospělé.“, dodává Michek.

V rámci letního Velkého knižního čtvrtku se představí mimo jiné tito autoři: Jaroslav Rudiš s novinkou Národní třída, Jo Nesbø  s dalším případem detektiva Harryho Holea v knize Švábi, autorka bestseleru Tak trochu úžasní  Dawn Frenchová s novinkou Drahá Silvie, pro děti úspěšný hudební projekt Kašpárek v rohlíku v knižní podobě od Davida Dvořáka nebo k jubilejnímu stému ročníku Tour de France výpravná publikace Příběhy Staré dámy od zkušeného sportovního redaktora Tomáše Macka.

 

Více informací na www.velkyctvrtek.cz.

 

Seznam titulů Velkého knižního čtvrtku – letní četní:

Dawn Frenchová: Drahá Silvie, nakladatelství Argo

David Walliams: Malý miliardář, nakladatelství Argo

David Dvořák: Kašpárek v rohlíku, nakladatelství Argo

Félix J. Palma: Mapa času, nakladatelství Host

Fred Vargas: Záhada mrtvých nohou, nakladatelství Garamond

Håkan Nesser: Čtvrtá oběť, nakladatelství Moba

Jaroslav Rudiš: Národní třída, nakladatelství Labyrint

Jo Nesbø: Švábi, nakladatelství Kniha Zlín

Magdalena Platzová: Anarchista, nakladatelství Torst

Maryrose Woodová: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Tajemné vytí, nakladatelství Jota

Monika Peetzová: Sedm dní bez, nakladatelství Host

Tomáš Macek: Příběhy Staré dámy (Sto ročníků Tour de France), nakladatelství Prostor

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Mediálními partnery Velkého knižního čtvrtku – „letní čtení“ - jsou: ČRo 1 - Radiožurnál, regionální Deníky, TV Magazín a OK!.

zpět