Aktuálně

čtvrtek, 22. březen 2018 | 11:58

Velký příběh malého psa. Mimořádný román Kerstin Ekmanové. Pes.

Pes_nova.jpg

Pes je mimořádně působivá kniha o síle přírody, samotě, ale také vůli žít…

V překladu Jaroslava Bojanovského vychází román současné nejlepší švédské spisovatelky Kerstin Ekmanové Pes (Hunden). Autorka je známá po celém světě zejména díky detektivnímu románu Černá voda z roku 1993, kterým si vydobyla mezinárodní věhlas a získala za něj četná ocenění včetně proslulé Augustovy ceny.

Pes, Kerstin Ekmanová
Poetický příběh o malém štěněti, které se ocitne bez matky v tichu zimního lesa kdesi v severním Švédsku. Protože nevěří lidem ani zvířatům, musí o přežití bojovat samo. Zprvu zcela bezbranné mládě nezemře během prvních dnů hlady jen díky náhodě. Probouzí se v něm lovecký pud, díky kterému nakonec zdárně překoná následující jaro i léto. Na začátku další zimy mu do cesty opět vstoupí lidé. Najde mezi nimi i svého pána? A obnoví se ztracená důvěra mezi psem a člověkem? 
Pes je mimořádně působivá novela o přírodě, o silách a jejích věčných zákonitostech, o samotě, strachu, smrti, ale také o důvěře a vůli žít…

Ohlasy ze zahraničí:
Velký příběh malého psa. Stuttgarter Nachrichten
Kniha, která vám udělá radost. Die Zeit
Velkolepá kniha od skvělé spisovatelky! Ein Herz für Tiere

O autorce: 
Kerstin Ekmanová je považována za první dámu švédské literatury. Narodila se v roce 1933 a na sklonku 50. let začala psát detektivní romány. Postupně však v jejích textech převládly psychologické aspekty. Ekmanová se svojí tvorbou zařadila mezi přední romanopisce silné generace, která dodnes dominuje švédské literatuře, odvážně se pouští do experimentů, ale neváhá využít ani tradičních námětů, jako je proměna švédského venkova vlivem všeobjímající modernizace a technického pokroku. Námětů, které jsou ovšem stále velmi aktuální.

Ekmanová se ve svém díle zabývá rolí ženy ve společnosti, zkoumá matriarchální mýty a s nimi spojené symboly mateřství a plodnosti. Svým dílem si vydobyla mezinárodní věhlas a získala za ně četná ocenění včetně prestižní Augustovy ceny a Ceny Severské rady za literaturu. 

Obálky březnových knižních novinek z nakladatelství MOBA si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/03_brezen/ 

Březnové novinky z nakladatelství MOBA:
#smrtvšemprasatům, Tony Parsons, britská krimi
Vina, Arnaldur Indriðason, islandská krimi
Prahu rdousí strach, Jan Bauer, historická krimi
Bůh tomu chce, Karl von Wetzky, historický román
Uspávanky, Jan Skácel, mimo edice – čtení pro děti na dobré spaní
Pes, Kerstin Ekmanová, román
Kavárna malých zázraků, Nicolas Barreau, román
Slunce nad půllitrem, Jan Míka, román
Případ pro kriminálku, Ladislav Beran, edice Původní česká detektivka
Smrt konvertity, Petr Eidler, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět