Aktuálně

pátek, 23. březen 2012 | 10:05

Více než úspěšná nová kniha Útěk do pekel českobudějovického rodáka Františka Niedla bude mít křest v úterý 27. března od 16:30 v knihkupectví Kanzelsberger, Kanovnická 3, České Budějovice.

Více než úspěšná nová kniha Útěk do pekel českobudějovického rodáka Františka Niedla bude mít křest v úterý 27. března od 16:30 v knihkupectví Kanzelsberger, Kanovnická 3, České Budějovice.

Útěk do pekel českobudějovického autora Františka Niedla je v české literatuře naprosto ojedinělou knihou, srovnatelnou jen s nejlepšími evropskými a světovými romány. Strhující příběh, plný vzrušení a s řadou nepředvídatelných událostí vás nenechá vydechnout až do samotného konce. Útěk do pekel vyšel u nakladatelství  Moba v polovině března a brzy se stal velmi populárním u všech příznivců dobrých knih.

I vy máte jedinečnou příležitost zažít na vlastní kůži nejen křest zmiňované knihy v úterý 27.3. od 16:30 v knihkupectví Kanzelsberger (Kanovnická 3, České Budějovice). Součástí této výjimečné události bude i čtení ukázek z knihy, hudební doprovod a křest samotný. Kmotrem se stane Jan Zahradník, vysokoškolský pedagog, krajský a městský zastupitel a někdejší krajský hejtman.

Knihu Útěk do pekel si můžete nechat i podepsat přímo autorem.

 

Hlavní hrdina, vystudovaný filozof Pavel Vencl, si užívá život plnými doušky. Milovník žen se živí hrou karet a baví boxem. První den okupace (15. březen 1939) tráví v náručí své milenky Katy a rád by, aby tomu bylo i nadále…Události ho donutí k emigraci – nejprve do Švýcarska, pak Francie, Anglie a nakonec za oceán. Díky své konfliktní povaze se dostává do značně dramatických situací, na vlastní kůži poznává různé způsoby brutality, ať už od mocenských složek států nebo od spoluvězňů. Je cynický, arogantní, pohrdá lidmi a neváhá zabít, přesto díky své inteligenci, nadhledu, břitkému smyslu pro humor a notné dávce štěstí dokáže přežít v každé situaci… 

zpět