Aktuálně

neděle, 28. červenec 2013 | 21:06

Vikingové ovládli 21. ročník festivalu Benátská noc, který dnes končí. Těšíme se zase za rok!

Vikingové ovládli 21. ročník festivalu Benátská noc, který dnes končí. Těšíme se zase za rok!

 

Večerním koncertem Pražského výběru se uzavře letošní program 21. ročníku festivalu Benátská noc.

Přátelský a příjemný festivalový areál v libereckém Vesci zažil nejen extrémní vedra, ale i jedinečná vystoupení, za nimiž se sjeli fanoušci nejen z celé České republiky, ale i Polska, Německa, Slovenska či Rakouska.

Čtyřdenní hudební program, v němž vystoupilo přes sedmdesát hudebních formací, přinesl skvělé vystoupení Mira Žbirky s Moravskou filharmonií Olomouc, Davida Kollera, Marty Kubišové, Xindla X, Pražského výběru a mnohých dalších.

Největší odezvu bezesporu měla finská skupina Nightwish vystupující v Čechách úplně poprvé na Benátské noci s novou zpěvačkou Floor Jansen, švédští Sabaton, finští Sunrise Avenue či britští James.

Pořadatelé i návštěvníci se už od prvních hodin začátku festivalu potýkali s extrémním horkem. Ředitel festivalu Pavel Mikez k tomu dodává: „ Na vysoké teploty jsme byli, myslím, dobře připraveni. Návštěvníci měli k dispozici bazén, rozprašovače ledové vodní mlhy, po areálu a přístupové cestě byly rozmístěny cisterny s pitnou vodou, hasiči pravidelně skrápěli plochu mezi podii a ochlazovali proudem vody všechny zájemce. Letošní ročník navštívilo na patnáct tisíc diváků a už podruhé se nám potvrdilo, že bylo dobrým rozhodnutím přestěhovat Benátskou do Vesce. Areál byl upraven tak, že probíhala vystoupení na obou pódiích a navzájem se vůbec nerušila. Tradičně běžel doprovodný program, za který jsme sklidili – stejně tak jako za výběr stánků s občerstvením – jenom samou chválu. Těšíme se na všechny zase za rok!“.

 

Festivalový sestřih z prvních tří dnů naleznete zde:

čtvrtek, 25. 7. 2013 –      https://www.youtube.com/watch?v=LenY63gSTLY

pátek, 26. 7. 2013 –        https://www.youtube.com/watch?v=jYNl8EZh_Uk

sobota, 27. 7. 2013 –      http://www.youtube.com/watch?v=p-aNP4JSNGc&feature=youtu.be

Rozhovor s ředitelem festivalu Pavlem Mikezem naleznete zde.

 

Informace a rozhovory s vybranými interprety naleznete na www.facebook.com/benatskanoc.cz, www.benatskanoc.cz a https://www.youtube.com/channel/UCYaxFuYPRlW5kOI4ufm6RIg .

 

Přiložené foto kredit Lukáš Běhounek.

 

Mediální partneři jsou: FANDA, Evropa 2, Deník, denik.cz, Glanc, TV Magazín, Rock&Pop, Seznam.cz, libimseti.cz, fanonline.cz, Hyperinzerce a AdActive.

zpět