Aktuálně

středa, 31. říjen 2018 | 16:16

Vlastimil Vondruška křtí knihu a hraje divadlo 13. a 14. listopadu v Písku

Vlastimil Vondruška foto Monika Navrátilová TZ.JPG

Za dva týdny vyjde poslední sedmý díl Husitské epopeje nejčtenějšího současného českého spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky. 

Slavnostní vstup do života – přístupné veřejnosti
Husitská epopej VII - Za časů Vladislava Jagellonského bude uvedena do života biskupem Církve československé husitské panem Tonzarem v Rytířském sále královského hradu v Písku, dnešním Prácheňském muzeu, tedy ve městě, které je pro všechny díly Husitské epopeje stěžejní.

Stane se tak v úterý 13. listopadu v 17:00Akce bude přístupná veřejnosti, navazovat bude autorská přednáška a autogramiáda. 

14. listopadu od 19:00 uvede Divadlo Fráni Šrámka v Písku hru Vlastimila Vondrušky Vínem proti pohanství aneb staročeský dekameron.
V hlavní roli: Vlastimil Vondruška, dále hudební skupina Ginevra + Dagmar Bětíková a Kamila Dlouhá.
O čem hra vypráví?
Co všechno se může semlít v renesančním šenku, v němž se sejde mistr svobodných umění, pár potulných trubadúrů a krásná šenkýřka. Spolu se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou a hudební skupinou Ginevra se vydáme do časů, kdy lidé ochotně hřešili, ale nikdo netrestal muže, pokud se k ženám chovali jako rytíři. Divákům se odhalí dávno minulý svět pijáctví a milostného umění našich předků, právě tak jako rozverných písní i tklivých balad. Určitě je pobaví historky necudné i romantické.  Autor upozorňuje, že představení není vhodné pro děti a škarohlídy.

Předprodej vstupenek na divadelní představení na stránkách kulturního centra Písek
http://www.centrumkultury.cz/event/250475/vinem-proti-pohanstvi-aneb-starocesky-dekameron-vlastimil-vondruska-a-ginevra

O autorovi
Vlastimil Vondruška je v současné době jedním z nejúspěšnějších českých spisovatelů. Dosud napsal cca 60 románů, 20 populárně naučných knih, několik divadelních her a rozhlasových dramatizací a scénář k historickému filmu Jménem krále, kromě toho se věnuje také publicistice. Jeho historické romány vycházejí úspěšně v Německu. Podle oficiálních statistik je nejoblíbenějším autorem v českých knihovnách. Dosud se prodalo zhruba 1,2 milionu jeho knih. Za svou tvorbu obdržel státní vyznamenání a řadu dalších ocenění. 

Fotky Vlastimila Vondrušky v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/Vlastimil%20Vondruska/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět