Aktuálně

úterý, 26. únor 2019 | 13:54

Vlastimilu Vondruškovi vyšel další příběh Oldřicha z Chlumu, na květen připravuje úvodní díl zcela nové epopeje

Duch znojemskych katakomb.jpg

Dvacátý čtvrtý dobrodružný příběh středověkého šlechtice a detektiva Oldřicha z Chlumu pod názvem Duch znojemských katakomb pokřtí zítra 27. února v 19:30 ve znojemském klubu Harvart za přítomnosti autora.  Vlastimil Vondruška zavede čtenáře do Znojemského hradu a jeho tajemných katakomb.
Na první polovinu května plánuje spisovatel a historik vydání úvodního dílu zbrusu nové epopeje pod názvem Křišťálový klíč - Falknovská huť. Historická sága se bude odehrávat v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848.
Rozsáhlá šestidílná kronika vypráví o osudech sklářského rodu Heřmanů na pozadí života v severních Čechách, které prošly na konci feudalismu nebývalým hospodářským vzestupem a později stejně rychlým úpadkem. Název „Křišťálový klíč“ symbolizuje rodinné tajemství, které se v rodu Heřmanů předává z generace na generaci, současně je kopec Klíč dominantou Nového Boru,“ popisuje Petr Lovecký z nakladatelství MOBA, které vydává všechny romány Vlastimila Vondrušky.

24. příběh Oldřicha z Chlumu - Duch znojemských katakomb, Vlastimil Vondruška
Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.

Únorové tituly nakladatelství MOBA
Vlastimil Vondruška, Duch znojemských katakomb – historická detektivka s Oldřichem z Chlumu

Volker Kutscher, Goldstein - světový bestseller a knižní předloha nejnákladnější německého seriálu všech dob Babylon Berlin
Arnaldur Indridason, Synové člověka – skvělý islandský krimi thriller renomovaného autora
Zuzana Koubková, Zlatá růže – historický román z jižních Čech první poloviny 14. století
Anna Strnadová, Nebeské komando – román o životě Gustava Lindemanna zasazený do doby 2. světové války
Kathryn Taylor, Příběh srdce – romantický příběh z malého irského hrabství
Josef Škvorecký, Zdena Salivarová, Setkání na konci éry, s vraždou – edice Původní česká detektivka
Daniela Mičanová, Smrt v recepci - edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět