Aktuálně

úterý,  5. květen 2015 | 9:03

Výjimečný román o ženě, která postupně ztrácí paměť…to je KNIHA VZPOMÍNEK. Claire má fungující manželství, dvě dcery, všetečnou matku… a Alzheimera.

Kniha vzpominek.jpg

Román KNIHA VZPOMÍNEK je neobyčejně silný příběh, smutný i povzbudivý zároveň. A Claire je literární hrdinka, která se každému čtenáři natrvalo vryje do paměti. I když ona sama paměť už téměř ztratila…..

KNIHU VZPOMÍNEK britské autorky Rowan Coleman přeložila z originálu Zora Šíchová a vychází v Edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO ve středu 6. května. 

Karin Lednická, majitelka nakladatelství DOMINO, která knihu osobně vybrala a prosadila k vydání u nás, k ní dodává: KNIHA VZPOMÍNEK je jedna z nejpůsobivějších a nejsilnějších knih, které jsem kdy četla. Autorka stvořila hrdinku, která je pro mě zosobněním lidské nezlomnosti a síly. Claire ví, že neuvidí vyrůstat a dospívat své děti, že je stále silněji odkázána na pomoc druhých, že manžel pro ni začal být naprosto cizí člověk… Claire si zkrátka moc dobře uvědomuje, že už bude jenom hůř. Ale přesto se nevzdává a snaží se z toho mála, co jí ještě zbylo (anebo zbývá?) vytěžit pro sebe a pro své blízké co nejvíc. Smekám před Claire za to, jak silná dokáže být, a smekám před autorkou, že dokázala napsat takto skvělý román. Protože pokud toto není skvělý společenský román, pak už skutečně nevím, co by jím mohlo být."

KNIHA VZPOMÍNEKRowan Coleman

Jméno prvorozeného dítěte. Tvář vašeho muže. Váš věk a adresa… 
Co když se vám tohle všechno začne ztrácet z paměti?

Claire má fungující manželství, dvě dcery, všetečnou matku… a Alzheimera. Dříve měla i práci, kterou milovala, ale kdo by zaměstnával učitelku, která trpí ztrátou paměti? Claire se zoufale snaží zachovat alespoň to, o co ji ještě nemoc nepřipravila, a tak si na radu terapeuta pořídí Knihu vzpomínek. Zapisuje momenty z minulosti i současnosti, protože ví, že brzy budou její řádky to jediné, co po ní manželovi a dětem zbude. Ví to, protože na stejnou nemoc zemřel její otec.
Dny tráví doma, v nedobrovolném uvěznění, protože každý odchod hrozí tím, že nenajde cestu zpátky. Postupem času přestává být bezpečno i doma: vynechávající paměť Claire znemožňuje vykonávat i ty nejběžnější, nejbanálnější činnosti. Výsledkem je nekonečná frustrace a zášť vůči blízkým, prokládaná zoufalou touhou využít každý vzácný okamžik, kdy se ještě může těšit z jasné mysli…

Obal knihy si můžete stáhnout v tiskovém rozlišení ZDE.

V květnu vyjde u nakladatelství DOMINO:
ŠÍLENSTVÍ, John Lutz, Edice Napětí
Lidé vraždí z různých důvodů. Ti nejšílenější pro ukojení svého ega.

KŮŽE, Mo Hayder, Edice Napětí
Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery.

POKREVNÍ POUTA 6: RUBÍNOVÝ KRUH, Richelle Mead, Edice VAMPÝŘI & NEW ADULT
Epický závěr série Pokrevní pouta je konečně tady!


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

pro nakladatelství Domino www.dominoknihy.cz

 

 

zpět