Aktuálně

čtvrtek, 10. říjen 2019 | 11:30

Výročí pádu komunismu vysvětlí dětem animovaný film Fany a pes

preview-Fany-a-pes_plakat.jpg

Premiéru bude mít v několika evropských zemích najednou

„Fany a pes je velký, neuvěřitelný, napínavý, emocionální a místy i velmi zábavný příběh. Aby zůstal zachován i pro následující generace, musí být dál vyprávěn jako dobrá pohádka. Jenže tentokrát nejde o pohádku – skutečně se to stalo… Naším filmem můžeme tohle důležité a velké evropské téma pojmout v emocionálním dětem srozumitelném příběhu a předat je dalším generacím." režisér Matthias Bruhn.

Evropská premiéra a trailer
Celovečerní koprodukční animovaný film čtyř evropských zemí (Česká republika, Německo, Lucembursko a Belgie) Fany a pes bude mít i v České republice premiéru 9. listopadu, stejně jako v dalších evropských zemích, tedy přesně v den 30. výročí pádu Berlínské zdi.

Světovou premiéru bude mít film už 7. 10. v Lipsku, kde celý příběh odvážné Fany začal. Jaké to bude prozrazuje trailer: http://bit.ly/315fDtL
Hlavním postavám v českém dabingu propůjčili hlasy Aňa Geislerová, Marek Daniel, Richard Genzer, Eliška Jirotková a další.

Distributor Pilot Film věnuje příběhu Fany a pes víkend 9. a 10. listopadu a připraví pro děti a jejich rodiče celou řadu doprovodných, zábavných i naučných aktivit v Kině Pilotů. 

Film Fany a pes má trailer, webovou stránku a knihu!
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=VXrLKRa8JPU
Teaser: https://youtu.be/1AyzXVyHd0A 

Web: www.fanyapes.cz
Kniha: Fany byla při tom (z německého originálu Fritzi war dabei) od Hanny Schottové a Gerda Raidta vydává nakladatelství Pikola

…ale i záštitu
Film Fany a pes získal záštitu ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka. 

A míří nejen za oceán!
Co byste dělali, když vám kamarádka svěří na prázdniny svého milovaného psa? A pak se nevrátí z dovolené, protože s maminkou emigrovala… Je léto 1989. Jak jí ho předat přes „železnou oponu“? Shledají se opět spolu?
Příběh dvanáctileté Fany, její kamarádky a psa Sputnika a událostí podzimu 1989 a pád komunismu v NDR zajímá i diváky za oceánem. Fany a pes míří soutěžit na filmový festival Chicago Kids (CICFF), do New Yorku, na proslulý asterdamský festival Cinekid či Bukurešti (Anim´est).


Fany a pes 
Lipsko 1989. Dvanáctiletá Fany se s láskou stará o Sputnika, psa její nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila… jako mnoho jiných uprchla s maminkou na Západ. Fany se odvážně vydává kamarádku hledat, chce jí vrátit psa Sputnika. Stane se tak svědkem pohnutých událostí, které změní budoucnost celé země. Příběh končí pádem železné opony a pejsek je první, kdo se dostane přes hranice při jejich otevření.
Film líčí, ve shodě se skutečností, se smyslem pro detail a citem pro tehdejší atmosféru, průběh pokojné revoluce na podzim roku 1989 z pohledu dítěte. Napínavý a zároveň laskavý, o síle přátelství a odvaze změnit historii se hluboce dotkne nejen mladých diváků.

Praha ve znamení trabantu 
V rozsáhlém objektu Německé ambasády, k němuž patřila i velká zahrada, se od počátku září začali shromažďovat žadatelé o azyl. „Uvězněných na ambasádě“ lavinovitě přibývalo: 25. září 1989 jich tam bylo 874, o dva dny později už na 1400. Střed historické Prahy se plnil opuštěnými trabanty a wartburgy, vozy, které tam azylanti zaparkovali na cestě za svobodou. Celkem se nakonec „přes Prahu“ dostalo na Západ na patnáct tisíc lidí. Celý svět viděl, že komunistický režim NDR skončil, opuštěný svým vlastním obyvatelstvem. Byla jen otázka času, kdy se dají do pohybu věci také v Československu.“  Pavel Kosatík, leden 2018

Zde si stáhnete fotky v tiskové kvalitě: http://kestazeni.turner.cz/Pilot%20Film/Fany%20a%20pes/
Mediálními partnery filmu jsou: Radiožurnál a Deník. Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro PILOT FILM,  www.pilot-film.cz

zpět