Aktuálně

úterý, 19. září 2017 | 10:57

Winnie Maasová zemřela, protože změnila názor.

Pripad Ewy Morenove TZ.JPG

Osmý příběh proslulé série krimi příběhů inspektora Van Veeterena švédského spisovatele Håkana Nessera právě vychází pod názvem PŘÍPAD EWY MORENOVÉ
Toto je však PŘÍPAD EWY MORENOVÉchráněnkyně a následovnice proslulého inspektora Van Veeterena. Do češtiny ho z originálu Ewa Morenos fall přeložila Helena Matochová.

Kniha Håkana Nessera, stejně jako předchozí, vychází v nakladatelství MOBAVíce informací o Håkanu Nesserovi včetně krátkého rozhovoru naleznete v příloze.

Winnie Maasová zemřela, protože změnila názor.
Později se vyskytli i tací, co tvrdili, že zemřela, protože byla hezká a hloupá. Známá riskantní kombinace.
Nebo protože byla důvěřivá a věřila špatným lidem.
Nebo protože její otec byl hajzl, který opustil rodinu dávno předtím, než si Winnie odvykla na plínky a lahvičku.
Někteří lidé si mysleli i to, že Winnie Maasová nosila moc krátké sukně a upnuté blůzky a že si za to vlastně může sama.
Žádné z těchto vysvětlení nebylo tak docela nepravdivé, ale poslední kapka byla právě tohle. Že změnila názor.
Vteřinu předtím, než dopadla na zem a roztříštila si lebku o nemilosrdnou ocelovou kolejnici, si to uvědomila i ona sama.

PŘÍPAD EWY MORENOVÉ
Poklidné pobřežní město je šokované nevídanou událostí: učitel Arnold Maager je usvědčen z vraždy své pohledné žákyně. Podle všeho to vypadá, že dívka byla těhotná a otcem dítěte měl být právě Maager. O šestnáct let později se Maagerova dcera Mikaela na oslavě svých narozenin konečně dozví hroznou pravdu o vlastním otci. Zoufale hledá odpovědi, a tak se vydává do psychiatrického ústavu v Lejnici, kde byl Maager od soudního procesu uvězněný. Brzy nato však nevysvětlitelně zmizí. Inspektorka Ewa Morenová z maardamské kriminálky je konečně s přítelem na dovolené, navzdory svým předsevzetím se ale do pátrání po Mikaele aktivně zapojí. Než se však stačí zorientovat v souvislostech, ztratí se také samotný Maager a na pláži se najde mrtvola…

Mnoha prestižními literárními cenami ověnčený Håkan Nesser byl původním povoláním učitel. A i když mu už vycházely úspěšné tituly, trvalo mu další dekádu, než se rozhodl učitelskou katedru opustit a vydat se na spisovatelskou kariéru na plný úvazek. Jeho detektivní příběhy jsou neobyčejně úspěšné nejen v rodném Švédsku, ale i ve světě. Některé z nich byly zfilmovány. S elegancí dokáže střídat žánry, avšak největšího úspěchu dosáhl zejména díky sériím krimi příběhů v hlavní roli s inspektory Van Veeterenem a Gunnarem Barbarottim. 

Zářijové knižní novinky z nakladatelství MOBA, obálky v tiskovém rozlišení si stáhnete zde http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/09_zari/
PŘÍPAD EWY MORENOVÉ, Håkan Nesser – severská krimi

ŘEKA OSUDU, Jiří Brabenec – historický román
LONDÝNSKÝ PŘÍPAD, Sam Thomas - historický román
NELÍTOSTNÁ VRAŽDA, Stanislav Češka – edice Původní česká detektivka
POKUŠENÍ S KOLOMBÍNOU, Lubomír Macháček – edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 


zpět