Aktuálně

úterý, 26. březen 2013 | 19:22

Xindl X vyráží na Turné s kytarou a Lá$kou, vrací se tak ke svým písničkářským kořenům. V Čechách startuje koncertem v kolínském klubu U Vodvárků 5. dubna.

Xindl X vyráží na Turné s kytarou a Lá$kou, vrací se tak ke svým písničkářským kořenům. V Čechách startuje koncertem v kolínském klubu U Vodvárků 5. dubna.

 

Po loňském úspěšném Turné s Lá$kou, které jel Xindl X s celou kapelou, se rozhodl vrátit se ke svým písničkářským kořenům a navázat na podzimní turné v akustické verzi. Na kytaru ho bude během jarního Turné s kytarou a Lá$kou doprovázet Martin Volák. Na Slovensku Xindl X odehraje sedm koncertů, v Čechách pak dalších deset. Přehled zastávek turné naleznete níže.

První koncert si mohlo ozkusit londýnské publikum, kde Xindl X před pár dny zahrál Čechům a Slovákům v klubu Venue 229, v centru Londýna na Great Portland Street. „Odezva byla skvělá, lidi reagovali, zpívali si a naše písničky si užili“ říká Xindl X a dodává: „ Moc se na koncerty těším. Myslím, že na písničkářských koncertech vládne jiná chemie než na koncertech s kapelou. Lidé na mě víc reagují a já můžu víc reagovat na ně. Když si to atmosféra žádá, mohu změnit tempo, přidat si pár taktů, úplně změnit formu písničky a nemusím se řídit playlistem a klidně zahrát pět let starou písničku, kterou jsem čtyři roky nehrál, ale kterou zrovna mám chuť zahrát.“

Celý rozhovor s Xindlem X naleznete v příloze.

 

A na spoustu dalších věcí, které pravidelně aktualizované naleznete na www.xindlx.cz, http://gplus.to/xindlx, www.bandzone.cz/xindlx  a na http://www.facebook.com/xindlxofficial

 

Turné s kytarou a Lá$kou bude mít zastávky:

Slovensko

14.3.      Valašský šenk/Nitra

15.3.      Piano Club/Trenčín

21.3.      KC Dunaj/Bratislava

22.3.      Blue Note/Nové Mesto nad Váhom

23.3.      Klub Bombura/Brezno

29.3.      Element Music Club/Prievidza

30.3.      Smerr Music Club/Žilina

 

 Česká republika

5.4.        U Vodvárků/Kolín

11.4.      Velbloud/České Budějovice

12.4.      Sál MKS/Domažlice

13.4.      Garage/Děčín

19.4.      Kofola Music Club/Krnov

20.4.      Stoun/Frýdek Místek

26.4.      Hudební bazar/Ostrava

27.4.      Fabrika/Svitavy

2.5.         Klub Raderewski/Karlovy Vary

3.5.        KC/Rakovník

zpět