Aktuálně

středa,  7. březen 2018 | 12:52

Z Paříže do Benátek putuje hrdinka romantického příběhu Kavárna malých zázraků

Kavarna malych zazraku_nova.jpg

Francouzský spisovatel Nicolas Barreau zavede čtenáře do benátské Kavárny malých zázraků
Člověk totiž někdy musí ztratit půdu pod nohama, aby se dostal do sedmého nebe. Nelly zbožňuje čtení, věří na znamení a – je nešťastně zamilovaná. Jednoho dne v knize své babičky narazí na záhadnou větu a bez dlouhého rozmýšlení udělá něco, co by nikdy nepokládala za možné: vezme všechny své úspory, koupí si červenou kabelku, kvapně opustí Paříž a vydá se po stopách oné knihy do Benátek. Na své cestě se dostane až do srdce města na laguně, které pro ni připraví nejen setkání se šarmantním Benátčanem, ale také kouzelnou malou kavárnu, v níž čekají tajemství a dějí se zázraky…

Spisovatel Jan Míka je známý zejména díky televizním realizacím jeho scénářů seriálů Život na zámku, Šípková Růženka, Náměstíčko a další.
Za sebou má však také celou řadu románů, z nichž ten nejnovější vydává nakladatelství MOBA pod názvem Slunce nad půllitrem
Ivo Gram, úředník v pneuservisu, který píše verše a touží stát se básníkem, miluje literaturu. S jedinou výjimkou – a tou jsou detektivky. Řízením osudu se stane svědkem trestného činu a vzápětí je sám jeho obětí. Útok přežije, dokonce pomůže objevit vraha, ale od té chvíle jako by se mu zločin lepil na paty. 

Jan Skácel napsal půvabnou knihu pro děti UspávankyPoezie, která se má číst dětem, aby lépe spaly. Verše jsou doplněny líbeznými ilustracemi výtvarnice Zdenky Gelnarové.

Prahu rdousí strach ve dvou detektivních příbězích Jana Bauera; v jednom musí dopadnout vraha mladých žen, ve druhém pak tajemného vampýra.  

Historický román Bůh tomu chce Karla von Wetzkyho odhaluje málo známou kapitolu z dějin křížových tažení – účast českého vojska na Třetí křížové výpravě, vyhlášené papežem Řehořem VIII. v roce 1197.

V edici Původní česká detektivka vycházejí dvě knihy: Případ pro kriminálku Ladislava Berana a Smrt konvertityPetra Eidlera. 

Březnové obálky knih v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/03_brezen/ 

Březnové novinky z nakladatelství MOBA:
#smrtvšemprasatům, Tony Parsons, britská krimi
Vina, Arnaldur Indriðason, islandská krimi
Prahu rdousí strach, Jan Bauer, historická krimi
Bůh tomu chce, Karl von Wetzky, historický román
Cesty knížecí, Pavel Hejcman, historický román
Uspávanky, Jan Skácel, mimo edice – čtení pro děti n dobré spaní
Pes, Kerstin Ekmanová, román
Kavárna malých zázraků, Nicolas Barreau, román
Slunce nad půllitrem, Jan Míka, román
Případ pro kriminálku, Ladislav Beran, edice Původní česká detektivka
Smrt konvertity, Petr Eidler, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět