Aktuálně

pondělí,  4. květen 2020 | 16:55

Začíná Peříčkový týden, výtěžek podpoří sbírkový projekt Pomozte dětem

kure_bambule.png

Během sobotního přenosu Kuře v bačkorách na ČT1 byla vybrána rekordní částka 9 288 306 Kč, z toho bylo 62 577 DMS v hodnotě 4 035 693 Kč. Jde o nejvyšší počet od roku 2010!
Dnešním dnem startuje pátý ročník celorepublikové akce Peříčkový týden - online koupí peříčkové brože za 50 Kč na  https://bit.ly/2VzPdke lze podpořit navýšení aktivit projektu Pomozte dětem.

„Výsledek charitativního koncertu je skvělý a já velmi děkuji všem dárcům, kteří do sbírky dosud přispěli. Věřím, že též prostřednictvím prodeje broží během Peříčkového týdne, ale i virtuálního běhu Neon Run pro Kuře se podaří ještě nějaké peníze získat, abychom mohli podpořit více než 30 pomáhajících neziskových organizací a tím pádem i více ohrožených a znevýhodněných dětí,“ říká Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

Seznam 30 neziskových organizací, na jejichž činnost se letos vybíraly peníze, naleznete ZDE.
Pomáhejte spolu s námi naplnit kasičku Kuřeti a klidně se u toho můžete i pobavit! Zde jsou další možnosti:

zakoupením peříčkové brože online mohou dárci dát vědět svým přátelům a rodině, že podporují Pomozte dětem; na instagramu nebo facebooku si mohou přidat na profilovou fotku symbol žlutého peříčka; projektová manažerka Ludmila Bobková vysvětluje: „Podpořit Peříčkový týden projektu Pomozte dětem můžete nejen finančně, ale i změnou své profilové fotky. Děkujeme, že s námi pomáháte."

Jak se připojit k Neon Run pro Kuře?
Registrovat je možné už od 2. 5. 2020. Stačí zaplatit startovné: 100 Kč, jehož součástí je i tombola o věcné ceny od partnerů Pomozte dětem; cena startovného samozřejmě nabízí i možnost dalšího dobrovolného příspěvku. Běhat mohou jednotlivci ale i celé týmy - doma i venku, kreativitě se meze nekladou! Naopak, lze se hrdě přihlásit vytištěním startovního čísla a jeho připnutím na hruď … a nezapomenout se vyfotit s výsledkem a číslem, postovat na Instagram s hastagem #pomoztedetem s označením@neonruncz.
Veškeré informace jsou dostupné na https://bit.ly/2yMI46U.
Komu Neon Run pro Kuře pomůže?
Organizaci Demosthenes starající se o děti se zdravotním postižením či ohrožené ve vývoji. Prostřednictvím terapie se psy rozvinou své psychické i fyzické nedostatky snadněji a s úsměvem.

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televizespojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 243 milionů Kč, podpořeno bylo více jak 1 550 projektů a v celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětíce informací v přiloženém press kitu.

Možnosti, jak věnovat peníze projektu Pomozte dětem:

  • RCOVSKÉ SMS (DMS) informace hledejte na www.darcovskasms.cz.
  • PŘEVOD darované částky NA ÚČET 9595959595/0600.
  • SMLUVNÍ DÁRCOVSTVÍ určené všem firmám, společnostem, právnickým i fyzickým osobám, umožňující darovat libovolnou částku (daňové zvýhodnění dárců).
  • PARTNERSTVÍ poskytující Kuřeti finance či významné služby.
  • SPOJENECTVÍ umožňující uspořádat pro Kuře sbírkovou akci.
  • HODINA DĚTEM – věnujte symbolickou hodnotu své hodinové mzdy a darujte ji dětem, více na www.hodinadetem.cz.
  • ČLENSTVÍ v Klubu přátel Kuřete, protože pravidelná pomoc pomáhá.
  • POSKYTNUTÍ SLUŽEB BEZPLATNĚ – i nefinanční pomoc je významná a potřebná.
  • ZAKOUPENÍM RKA v celorepublikové sbírce PEŘÍČKOVÝ TÝDEN (4.5.- 10.5. 2020). 

O NROS
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) patří k nejaktivnějším grantujícím nadacím založeným po roce 1989 v České republice. Jejím posláním je rozvíjet občanskou společnost a český neziskový sektor. Nadačními příspěvky z grantových programů podporuje projekty, které pomáhají ohroženým a znevýhodněným skupinám, podporují lidská práva a demokratické hodnoty nebo jinak oživují zájem občanů o místní rozvoj a veřejný život. Od svého založení úspěšně podpořila více než 7 500 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. 

Kuře děkuje partnerům sbírkového projektu Pomozte dětem:
Moneta Money Bank, a.s. – bankovní partner,
Rádio Impuls, partner dobrých skutků – mediální partner.
Více informací najdete na www.pomoztedetem.cz


www.turner.cz
pro NROS, www.nros.cz

zpět