Aktuálně

úterý, 24. červenec 2018 | 22:09

Záhadná smrt Hitlerovy neteře … nebo milenky? Odpověď v knize Jana Mináře Heydrich, Geli a Eva.

Heydrich.jpg

Kniha Heydrich, Geli a Eva válečného veterána pplk. v záloze Jana Mináře se žánrově pohybuje na pomezí románu a literatury faktu, děj se opírá o ověřené historické skutečnosti a rozvíjí je. Časově a prostorově je text situován především do Německa 30. let minulého století (konkrétně je vymezen roky 1931–1937). Zabývá se dobou a událostmi předcházejícími Mnichovské dohodě. V knize je přiblíženo mimo jiné fungování bezpečnostní služby SD, již vybudoval a vedl Reinhard Heydrich, ale také zákulisí nacistické Třetí říše. Děj vrcholí tragickou událostí, která se odehrála 24. 12. 1937 na Šumavě.

Kniha Jana Mináře Heydrich, Geli a Eva vychází v nakladatelství MOBA 24. července 2018.

Angela Raubalová, přáteli zvaná Geli, byla nadaná a pohledná třiadvacetiletá žena. Kromě jiného byla i neteří Adolfa Hitlera. A podle nebezpečné šeptandy jejich vztah dalece přesahoval rámec příbuzenství. Geli byla 18. září 1931 nalezena v Hitlerově mnichovském bytě v kaluži krve a s pistolí u ruky. Navzdory nesrovnalostem je případ ihned uzavřen jako sebevražda. Stopy jsou zahlazeny, kdo projeví pochyby, mizí ze scény. Podaří se zjistit, kdo se mladé ženy potřeboval zbavit? Bezpečnostní služba pod vedením mocného Heydricha se hodlá postarat, aby pravda nikdy nebyla odhalena. I kdyby kvůli tomu měla havarovat letadla…
… na Štědrý den roku 1937 na Šumavě narazilo do svahu Huťské hory dopravní letadlo společnosti Air France. Všichni na palubě zahynuli. Jak spolu souvisejí tyto dvě události? Mrtvá neteř Adolfa Hitlera a letadlo, jehož příčina havárie nebyla dodnes plně objasněna. Mělo snad přepravovat kompromitující materiál na nacistického vůdce o jeho podílu na Angelině smrti?

Informace o autorovi 
Válečný veterán pplk. v záloze Jan Minář (*1949) vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově, několik let pracoval jako novinář v redakci Obrany lidu a jako autor přispíval i do dalšího tisku, například do Mladé fronty. Kromě toho psal krátké scénáře pro některé specializované pořady České televize. Profesně se zúčastnil mírových misí UNAVEM I a UNAVEM II v africké Angole a mise UNGCI v Iráku. Je autorem knihy Operace Elint (Naše vojsko, 1989) a nového špionážního románu Heydrich, Geli a Eva (MOBA, 2018).

Červencové novinky z nakladatelství MOBA
Hlas, Arnaldur Indriðason, edice Severské krimi

Do posledního dechuLinda Castillo, světový krimi bestseller
Omyl kronikáře Kosmy, Jiří Dobrylovský, historický román
Heydrich, Geli a Eva, Jan Minář, literatura faktu
Pokus o uchopení vánkuRoman Cílek, edice Původní česká detektivka
Minulosti neutečešMilan Dušek, edice Původní česká detektivka

Obálky červencových titulů si v tiskové kvalitě stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/07_cervenec/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět