Aktuálně

středa,  7. květen 2014 | 22:35

Žhavé knižní novinky pro celou rodinu přináší v průběhu května nakladatelství MOBA. Spalující erotický román, chladnou severskou krimi, knihu pro děti, ale i historický román či českou detektivku.

Tajemstvi planet.jpg

Žhavé knižní novinky pro celou rodinu přináší v průběhu května nakladatelství MOBA. Spalující erotický román, chladnou severskou krimi, knihu pro děti, ale i historický román či českou detektivku.

 Opravdové knižní lahůdky si pro měsíc květen připravilo nakladatelství MOBA.

Vychází další kniha famózního švédského spisovatele Håkana NesseraŽena s mateřským znaménkem. Autor se dlouhou dobu živil jako učitel.Psát začal v roce 1988 a od té doby se mu podařilo získat mnohá světová ocenění. Jeho knihy vycházejí ve 25 zemích.Håkan Nesser stvořil inspektora Barbarottiho a detektiva Van Veeterena, který bude řešit další případ. Dva brutálně zavraždění. Oba zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele. Ukáže se, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám? Žena s mateřským znaménkemvychází 12. květnaa do češtiny ji přeložilČeněk Matocha (orig. název Kvinna med födelsemärk).

Pokračování loňského dětského podzimního bestselleru je další příběh Dannyho v knize  Pomsta trapáků od H. N. Kowitta. Děti určitě ohlídají termín pondělí 12. května, kdy se kniha dostane na pulty prodejen. A o čem bude? Dannymu se sice podařilo dostat své jméno ze seznamu trapáků, přesto stále patří mezi smolaře. Navíc se pořád objevují nějaké problémy – jako třeba Ty Randall, který je jedním slovem dokonalý: sympatický, svědomitý a všemi oblíbený. Prostě pravý opak Dannyho. Nechá se Danny zaslepit žárlivostí, nebo se pokusí napravit chyby dřív, než bude příliš pozdě? Dannyho deník je jedno velké dobrodružství a rozhodně se nejedná o nudné čtení. Trefné popisy všech svých průšvihů, přešlapů, ale i veselých příhod Danny doplňuje vtipnými obrázky a komentáři, takže se máte opravdu na co těšit! Z originálu Revenge of the Loser  přeložila Veronika Volhejnová.

Další pokračování erotického románu Kathryn TaylorBarvy lásky – Ztracenáje připraveno na 15. května. Návštěva Říma? Pro mladou Britku Sophii Conroyovou je to něco výjimečného. Ale nikdy by nevěřila, co na ni v tomto věčném městě čeká. Setkání s hříšně atraktivním profesorem umění Matteem Bertanim jí naprosto změní život a odhalí nové dimenze rozkoše. Sophie se brzy beznadějně ztrácí ve svých pocitech – a ignoruje veškerá varování. I přes spalující vášeň, která se mezi nimi rozhořela, jí Matteo stále odolává. A Sophie si uvědomí, že jeho srdce nezíská zadarmo...Z originálu Colours of Love – Verloren přeložil Tomáš Butala.

Literatura faktu přináší tentokrát známý český autor Vlastimil Vondruška. V knize Život ve staletích - 16. stoletípopisuje, jak se proměnil život všech vrstev tehdejší společnosti v 16. století. Vychází z dostupných historických pramenů a spojením odborné erudice a svého vypravěčského umění vytvořil ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin. Text opět doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů.

Další květnové novinky nakladatelství MOBA:

Hana Marie Körnerová, Třetí přístav, román

Hana Prošková,Tajemství planet, 199. svazek v edici Původní česká detektivka

Zuzana Rampichová,Příliš vysoké podpatky, 200. svazek v edici Původní česká detektivka

 Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace nebo obaly knih v tiskovém rozlišení, kontaktujte mne, prosím. 

Předem děkuji a přeji pěkný den,

 Johana Turner
TURNER PR
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz
Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

zpět