Aktuálně

pondělí,  3. říjen 2016 | 11:57

Zveme vás na tiskovou konferenci s VLASTIMILEM VONDRUŠKOU 25. ŘÍJNA 2016 od 10:30 v KAVÁRNĚ kina LUCERNA u příležitosti vydání jeho knihy BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE.

Breviar pozitivni anarchie_tzpg.jpg

Zveme vás na tiskovou konferenci s VLASTIMILEM VONDRUŠKOU 25. ŘÍJNA 2016 od 10:30 v KAVÁRNĚ kina LUCERNA u příležitosti vydání jeho knihy  BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE.

BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE je autorovou historickou analýzou o tom, že současná evropská společnost, opakuje fatální chyby našich předků.

Dovolujeme si vás pozvat na tiskovou konferenci s oblíbeným spisovatelem VLASTIMILEM VONDRUŠKOU u příležitosti vydání jeho knihy  BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE.
Tisková konference se bude konat v úterý 25. října od 10:30 v kavárně kina Lucerna na Václavském náměstí v Praze. Svoji účast, prosím, potvrďte písemně na johana@turner.cz nejpozději do 24. 10. do 12:00. 

BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE se čte jedním dechem. Její autor je totiž nejen historik a etnograf, ale také romanopisec, kterému rozhodně nechybí humor a sarkasmus. Mnohé úvahy doprovázejí zajímavé historické údaje nebo příběhy. 
BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE je soubor názorů, komentářů a historických analýz Vlastimila Vondrušky, jimiž reaguje na žhavé problémy současného světa. Odpovědi, podložené hlubokou znalostí vývoje lidských dějin, jsou logické a až překvapivě jednoduché. Čtenář se může spolu s autorem zamyslet nad otázkou, proč se tak radujeme z každého zvýšení HDP a děsíme klesající populace i jak je to s korupcí a se sliby politiků. Samostatná část se věnuje také současné migrační krizi, uvádí zajímavé historické souvislosti. Kniha je doprovázena citáty historických i současných filozofů, umělců či politiků, vesměs velmi trefnými a vtipnými.
Vlastimil Vondruška ke knize BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE dodává: „I když by asi přesnější název pro tuhle knihu byl Ideologie v době uprchlické krize, nechtěl jsem být konjunkturální a podbízet se trochu bulvárně laděným titulem. Snažil jsem se, aby tahle kniha byla v maximální míře seriózní a nechtěl jsem ji zpochybnit už pouhým názvem. Jde totiž o hodně, i když si to možná neuvědomujeme. Snesl jsem – jak doufám – věrohodná fakta o tom, že cesta, kterou v posledním desetiletí kráčí evropská společnost, je zcela v rozporu s dosavadními zkušenostmi minulých civilizací, států a kultur. Mnohé z toho se nám samozřejmě líbit nemusí, ale Adam a Eva byli kdysi vyhnáni z Ráje a od té doby se tam nikomu vrátit nepovedlo. A rozhodně se to nepovede ani smrští nesmyslných kroků, impotentních nařízení a amatérských rozhodnutí současných vládců. Naše momentální směřování nevede do ráje, ale do pekla. Pokud však začneme jednat rychle a s rozmyslem, zamíříme do Očistce, kde se každý hříšník může obrodit a napravit“.

BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE vychází v nakladatelství MOBA 11. října.

Všechny titulní obálky říjnových novinek z nakladatelství MOBA si v tiskovém rozlišení můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2016/10_rijen/,
fotky Vlastimila Vondruška pak zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/Vlastimil%20Vondruska/.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět